Wyświetlanie 1–24 z 92 wyników

Sprzęt do sprzątania

Każda profesjonalna firma wykonująca usługi porządkowe musi mieć odpowiedni sprzęt do sprzątania. Czyszczenie różnorodnych powierzchni w pomieszczeniach o zróżnicowanym przeznaczeniu wymaga użycia zarówno innych preparatów chemicznych, jak i innego sprzętu.

Jakie akcesoria do czyszczenia przydadzą się firmie sprzątającej?

Możliwe jest sprzątanie bez ogromnej ilości akcesoriów, ale trzeba mieć na uwadze, że te które są muszą być dobrej jakości. Aby pracownik mógł wykonać swoje obowiązki sprawnie i skutecznie, warto aby posiadał przynajmniej kilka typów produktów, które mu je ułatwią.

Ściereczki z mikrofibry są wyjątkowo wygodne i funkcjonalne. Uniwersalna ściereczka ma niewielkie wymiary, jest niezwykle chłonna i nadaje się zarówno do sprzątania na sucho, jak i na mokro. Można nią czyścić różne powierzchnie. Warto rozważyć zakup różnych kolorów, aby rozróżniać ściereczki przeznaczone do czyszczenia konkretnych powierzchni lub pomieszczeń.

Mop z mikrofibry i akrylu. Połączenie tych dwóch materiałów pozwala na lepsze doczyszczanie posadzek. Mikrofibra jest chłonna i doskonale pomaga oddać płyn myjący na czyszczoną powierzchnię, dzięki czemu można go użyć mniej. Akryl natomiast doskonale radzi sobie z mechanicznym usuwaniem zabrudzeń. Można go używać zarówno w domach prywatnych, jak i w miejscach użyteczności publicznej. Mopy tego rodzaju można prać nawet w 60 stopniach.

Mop z akrylu. Tego rodzaju mop idealnie nadaje się do czyszczenia na sucho. Jest bardzo trwały i dobrze jest używać go do bezpyłowego zamiatania posadzek, czy też wszędzie, gdzie warto używać produktu łatwo pochłaniającego kurz. Warto mieć na uwadze, aby tego rodzaju mop prać w maksymalnie 30 stopniach.

Maszyny sprzątające

Duże powierzchnie wymagają do sprzątania specjalistycznego sprzętu. Mocny, profesjonalny sprzęt do sprzątania to zarówno maszyny sprzątające, które pozwalają na zachowanie w czystości podłogi zmywalnej, czy też odkurzacze przemysłowe doskonale radzące sobie z resztkami po pracach remontowych, czy też warsztatowych.

Maszyny sprzątające to zwykle samojezdny sprzęt samoczyszczący, który posiada wysoką skuteczność. Wyposażony w mocny silnik i w niezawodną konstrukcję świetnie sprawdza się na lotniskach, w magazynach i centrach logistycznych. Specjalne szczotki, ssawy i wiele innych elementów montowanych do maszyny w ilości zależnej od modelu pozwala na skuteczne czyszczenie i bezpieczne użytkowanie.

Odkurzacze przemysłowe to rewelacyjne narzędzie do sprzątania powierzchni z odpadkami przemysłowymi i dużą ilością cieczy. Zwykle odporne na olej elementy oraz solidna obudowa odkurzacza pozwalają na długotrwałe użytkowanie bez straty na jakości urządzenia. Tego rodzaju sprzęt do sprzątania pozwala na usunięcie odpadów w postaci wiórów z małą ilością pyłu, czy też sporych ilości cieczy.
Maszyny sprzątające i przemysłowe przeznaczone są do czyszczeni dużych powierzchni, ponieważ ich gabaryty są spore. Tego rodzaju sprzęt wymaga też właściwych umiejętności od osoby, która ich używa. Prawidłowe użytkowanie sprzętu do sprzątania pozwala na stosunkowo szybkie i skuteczne pozbycie się problemu, jakim są codzienne zabrudzenia lub te, które wynikają z dłuższego okresu zaniedbania.

Przydatne zestawy na sprzęt

Codzienne sprzątanie biura wiąże się z posiadaniem przez pracownika szeregu akcesoriów, których używa często. Niewygodnie jest jednak wracać się po każdą potrzebną rzecz, szczególnie gdy powierzchnia do posprzątania jest duża. W takiej sytuacji nieodzowną pomocą jest zestaw serwisowy z wózkiem do sprzątania.
Jedną z dostępnych opcji jest wózek składający się z dwóch komór po 25 l i koszyka na chemię. Został wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które pozwala na długie i intensywne użytkowanie sprzętu. Wydajna, również wytrzymała prasa boczna pozwala na szybkie i skuteczne wyciśnięcie mopa. Do wyciskarki pasuje większość standardowych modeli mopów. Kółka są stabilne i trwałe, ponadto nie rysują podłogi. Zamontowana na wózku rączka umożliwia stabilne, lekkie prowadzenie, nawet gdy wózek wypełniony jest potrzebnymi do pracy akcesoriami. Doskonale sprawdzi się w takich miejscach jak między innymi:

  • hotele,
  • restauracje,
  • centra handlowe,
  • szkoły.

Wymiary wózka, jego konstrukcja i waga pozwalają na swobodne użytkowanie nawet podczas wielu godzin pracy.

Akcesoria pomocnicze dla pracowników firmy

Pracownik zatrudniony w firmie sprzątającej musi posiadać również akcesoria, które pozwolą mu na bezpieczne obcowanie ze środkami czystości i odpadami, które usuwa. W celu zapewnienia mu komfortu pracy należy zakupić specjalne rękawice ochronne, które najczęściej otrzymuje się w wersji jednorazowej. Odpowiednio dobrane rękawice pozwalają na bezpieczną pracę każdego dnia, podczas wszystkich czynnością związanych ze sprzątaniem zarówno powierzchni biurowych, jak magazynowych, czy też domowych.

Przy sprzątaniu niezwykle przydatne są również worki na śmieci, które są niewątpliwie jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej osoby zajmującej się usługami porządkowymi. Trzeba mieć na uwadze, że na rynku dostępnych jest wiele typów worków i warto wybierać takie, jakie nadają się do konkretnego zlecenia. Warto również pamiętać, że istotne jest segregowanie śmieci, które wymaga od firmy sprzątającej używania worków o odpowiedniej kolorystyce. Jest to też duże ułatwienie podczas każdego sprzątania.

Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy Flesz?

Jako firma zajmująca się produktami związanymi z higieną, właściciele, jak i pracownicy Flesz doskonale zdają sobie sprawę, że firma sprzątająca musi działać na możliwie najlepszym sprzęcie. Używanie akcesoriów dobrej jakości pozwala na sprawne wykonanie swoich obowiązków. Żaden pracownik nie będzie w stanie wykonać ich tak samo szybko w przypadku braku odpowiednio dobranych akcesoriów.

Firma Flesz tworząc swoją ofertę, stawia na jakość i funkcjonalność swoich produktów, dlatego kupując u nich sprzęt do sprzątania można mieć pewność, że będzie on idealnie dopasowany do oczekiwań i potrzeb.

15.42  z VAT
3.71  z VAT
+
Brak w magazynie
14.91  z VAT
12.28  z VAT
3.71  z VAT
4.93  z VAT
Skip to content